Masz pytania lub wolisz zamówić  telefonicznie? Zadzwoń:

(85) 651-33-75

pon. - pt. od 7:30 do 15:30

BOK@awa24.pl

3x3 - Test słuchawek - Sony MDR-RF800RK, Sony MDR-RF840RK, Panasonic RP-WF810E

Powrót do 3x3 - Testuj produkty i otrzymaj najlepszy za darmo

 

Testowane słuchawki:
Sony MDR-RF800RK
Słuchawki Sony MDR-RF800RK
Sony MDR-RF840RK
Słuchawki Sony MDR-RF840RK
Panasonic RP-WF810E
Słuchawki Panasonic RP-WF810E

W kolejnej edycji 3x3 do testowania słuchawek zaprosiliśmy Marię ze Stalowej Woli, Czarka z Kwidzyna i Krzysztofa z Piły. Test słuchawek cieszył się jak do tej pory największym zainteresowaniem wśród klientów. Dla nas przyniósł dwie bardzo dobre wiadomości – to, że chcą Państwo czynnie uczestniczyć w tego typu propozycjach i kolejna dobra wiadomość - zwyciężyły słuchawki najlepsze jakościowo, nie najtańsze, co świadczy o tym, że coraz częściej decydujemy się na produkty po prostu dobre, które będą służyły przez długie lata. Chociaż jedna z Pań testujących szczerze przyznała, że gdyby miała sama dokonać zakupu – wybrałaby słuchawki z niższej półki cenowej. Do porównania klienci otrzymali dwa modele słuchawek firmy Sony, w tym nasz bestseller sprzedażowy - słuchawki Sony MDR-RF800RK oraz słuchawki firmy Panasonic RP-WF810E. Wszystkie 3 modele to słuchawki bezprzewodowe. Zwycięzcą został model Sony MDR-RF840RK. Zgodnie z opiniami przedstawionymi poniżej o wygranej przesądziły: wysoka jakość wykonania, najlepszy dźwięk i komfort użytkowania. Czyli wszystkie te cechy, o których często wspominali Państwo w zgłoszeniach. Zapraszam do lektury i do czynnego udziału w kolejnych testach.

 Chciałbyś wziąć udział w przyszłych testach? Przeczytaj tutaj aby dowiedzieć się co należy zrobić.

 


 

Maria - Stalowa Wola

Sony MDR-RF800RK

Postanowiłam podejść do zadania profesjonalnie i najpierw zapoznałam się z instrukcją obsługi i wszelkimi udostępnionymi przez producenta informacjami – niestety fachowe opisy niewiele mi powiedziały, dlatego ostatecznie postawiłam na własne odczucia :) Pod względem wizualnym słuchawki zrobiły na mnie dobre wrażenie, chociaż nie powaliły na kolana. Obudowa wydaje się być mało stabilna, przez co słuchawki spadały mi z głowy i nie przylegały tak dokładnie jakbym chciała. Przed pierwszym użyciem walczyłam kilka chwil z pokrywką komory na akumulatory, ale po kilku próbach opanowałam sztukę szybkiego i bezproblemowego otwierania :) Podoba mi się to, że słuchawki posiadają wskaźnik stanu naładowania akumulatorów i nie muszę się domyślać, czy trzeba ładować. Dźwięk – czyli to co najważniejsze – na bardzo dobrym poziomie. Przed użyciem czytałam trochę o tych słuchawkach i byłam przygotowana na szumy i zakłócenia, ale nic takiego nie stwierdziłam. Rzeczywiście kiedy w filmie nastąpiła wymowna cisza u mnie słychać było drobne szumy, ale podejrzewam, że gdybym wcześniej nie wyczytała tych rewelacji – nawet bym ich nie zauważyła :)

Sony MDR-RF840RK

Pod względem wyglądu zdeklasowały konkurencje. Są bardzo elegancko wykonane i w połączeniu z podstawką do ładowania prezentują się doskonale. Słuchawki są wygodniejsze niż model MDR-RF800RK i zdecydowanie lepiej wyciszają dźwięki dochodzące zewnątrz. Poza tym słuchawki MDR-RF800RK miały ruchomą tą część na uszy, a w MDR-RF840RK jest stała – mi bardziej odpowiada druga opcja. Na plus funkcja automatycznego włączania i wyłączania po zdjęciu z głowy. Bardzo fajne rozwiązanie, dzięki któremu słuchawki same dopasowują się do moich zajęć – przyznaję, że aż takiej wygody się nie spodziewałam :) Dźwięk w słuchawkach doskonały. Nawet mój wybredny mąż przyznał, że dobrze słychać każdy instrument i poszczególne linie melodyczne. Ja nie mam zastrzeżeń – szumów i zakłóceń nie słychać. Niestety słuchawki są dosyć drogie, właściwie dwa razy droższe od pozostałych modeli – gdyby nie możliwość otrzymania jednych gratis na pewno nie kupiłabym tak drogiego modelu :)

Panasonic RP-WF810E

O ile słuchawki Sony były do siebie podobne – te są zupełnie inne, moim zdaniem na minus. Obudowa jest taka bardziej plastikowa. Słuchawki nie mają regulowanej taśmy, ale regulować można sam pałąk. Ogólnie dobrze przylegają i bardzo dobrze wyciszają – nawet kłócące się dzieci :) Jakość dźwięku porównywalna z modelem Sony MDR-RF800RK. W moim mieszkanku nic nie zakłócało działania słuchawek – bardzo dobrze słyszałam muzykę we wszystkich pomieszczeniach. Wg informacji producenta te słuchawki najdłużej działają na w pełni naładowanych akumulatorach – do 20 godzin.

Podsumowanie

Decyduje się na słuchawki Sony MDR-RF840RK, ale przyznam szczerze, że gdybym miała kupić je sama na pewno wybrałabym model Sony MDR-RF800RK, ponieważ różnica w jakości dźwięku nie jest duża, a za trochę większą wygodę i wygląd nie zapłaciłabym dwa razy wyższej ceny.


Czarek - Kwidzyn

Po pierwsze i najważniejsze: jak napisałem w zgłoszeniu – od początku miałem poważne wątpliwości co do jakości dźwięku w słuchawkach bezprzewodowych w tym przedziale cenowym i niestety w dużej mierze miałem rację.

Sony MDR-RF800RK

Szumy i zakłócenia. Spodziewam się, że ktoś może napisać, że marudzę i wymyślam, ale rzetelnie oceniając muszę napisać, że zakłócenia są słyszalne i jeżeli ktoś, tak jak ja, jest prawdziwym wielbicielem  muzyki, może być to uciążliwe. Samą jakość dźwięku oceniłbym jako prawidłową. Dobrze słychać basy, co niewątpliwie jest dużym plusem. Pod kątem wykonania słuchawki dobre – obudowa wygląda na trwałą, pałąk solidny, a regulowana taśma dobrze przylega do głowy. Słuchawki dobrze wyciszają, a muszle przykrywają całe ucho. Podobno zasięg prawidłowego działania to 100 m, ale myślę że jest to wartość podana na wyrost, chociaż w domu na 70 metrach nie było przerw w odbiorze.

Sony MDR-RF840RK

W tym modelu zakłócenia znacznie słabsze, a i jakość dźwięku lepsza. Lubię słyszeć nie tylko spójną całość, ale i poszczególne instrumenty i te słuchawki to umożliwiają.  Ponadto plus za głęboki bas. Jakość dźwięku oceniłbym na dobrą, chociaż do doskonałej trochę brakuje. Pod kątem wykonania słuchawki bardzo dobre – obudowa stabilna – bardzo wygodne nawet przy długim słuchaniu. Idealnie wygłuszają i pokrywają ucho. System automatycznego włączania to może i dobry pomysł, ale trzeba uważać, żeby taśma dokładnie przylegała od głowy, czyli już np. nie opuszczę pałąka na kark, żeby głowa odpoczęła, bo słuchawki się wyłączą. Na dłuższą metę może to być męczące. Zasięg podobnie jak w pozostałych modelach określany jest na 100 m – u mnie nie było przerw w odbiorze. Największa zaleta tych słuchawek to możliwość ładowania akumulatorów na nadajniku i to, że proces ładowania kończy się automatycznie i nie trzeba ich później z nadajnika zdejmować.

Panasonic RP-WF810E

Niestety szumią. Zakłócenia może nie są bardzo uciążliwe, ale słyszalne. Po włączeniu utworu, w który naprawdę chciałem się wsłuchać – szum mi przeszkadzał i zakłócał odbiór. Przy codziennym słuchaniu „muzyczki” można spokojnie wytrzymać. Wykonanie słabsze niż w Sonym. Słuchawki nie mają dodatkowej taśmy. Reguluje się pałąk, ale wygodniejsza była taśma w Sonym, która tak nie uwierała i dokładnie przylegała do głowy. Muszle duże i masywne, czyli wyciszenie prawidłowe. Zasięg prawidłowego działania także określony na 100 m, podobnie jak pozostałe pod tym względem u mnie działały bez zarzutów.

Podsumowanie

Najlepsza jakość dźwięku i wykonania skłaniają mnie do wyboru modelu Sony MDR-RF840RK. Słuchawki bezprzewodowe są przydatne, ale zdania nie zmieniam i nadal twierdzę, że aby usłyszeć wszystkie dźwięki i tony z odpowiednią mocą – należy kupić dobre słuchawki przewodowe.


Krzysztof - Piła

Sony MDR-RF800RK

Dobry stosunek jakości do ceny. Słuchawki szumią, ale niech mi ktoś pokaże takie, które nie szumią :) Jakość dźwięku dobra, bas klarowny, przyjemnie się słucha nawet po kilku godzinach. Czas odtwarzania na akumulatorach po naładowaniu podany w instrukcji to 10 h. Aż tak dokładnie może i nie mierzyłem, ale w ciągu 2 tygodni ładowałem je dwa razy (w tym raz przed pierwszym użyciem), a korzystałem codziennie, więc ok. Słuchawki wygodnie leżą na głowie i są lekkie. Do tego ruchome muszle wykończone miękkim materiałem. Nauszniki w słuchawkach Sony można wymieniać. Zasięg do 100 m.

Sony MDR-RF840RK

Eleganckie i dobrze wykończone. Konstrukcja bardzo dobrze zaprojektowana. Regulowana taśma jest wygodna – nie czułem dyskomfortu, chociaż słuchałem w pracy przez dobrych kilka godzin. Jakość dźwięku bardzo dobra – mocny bas, słuchawki mają moc :) Czas pracy po naładowaniu to 15 h – potwierdzam, że więcej niż w MDR-RF800RK, bo ładowałem je tylko raz, a poświęciłem tyle samo czasu na słuchanie. Słuchawki ładowane są na podstawce, która służy jednocześnie jako nadajnik.

Panasonic RP-WF810E

Jakość dźwięku i poziom zakłóceń podobny jak w Sony MDR-RF800RK, ale ze względu na niedociągnięcia w obudowie komfort słuchania jest niższy. Na minus brak taśmy regulującej – słuchawki trzeba ustawić na pałąku (same się nie dopasują) oraz wykończenie muszli materiałem, który przy dłuższym słuchaniu jest trochę niewygodny. Poza tym w Panasonicu nie można wymienić nauszników w razie przetarcia czy choćby zabrudzenia. Na plus to, że słuchawki są lekkie i dobrze blokują dźwięki z zewnątrz. Regulacja głośności znajduje się na jednej muszli, ale jest to opcja dostępna we wszystkich testowanych modelach. Czas działania na akumulatorach do 20 godzin.

Podsumowanie

Wybieram Sony MDR-RF840RK ze względu na to, że doskonale się prezentują i jakość dźwięku jest najlepsza.
Chciałbyś wziąć udział w przyszłych testach? Przeczytaj tutaj aby dowiedzieć się co należy zrobić.
Testowane słuchawki:
Sony MDR-RF800RK Sony MDR-RF840RK Panasonic RP-WF810E
Słuchawki Sony MDR-RF800RK Słuchawki Sony MDR-RF840RK Słuchawki Panasonic RP-WF810E


Powrót do góry
Powrót do 3x3 - Testuj produkty i otrzymaj najlepszy za darmo

Masz pytania lub wolisz zamówić  telefonicznie? Zadzwoń:

(85) 651-33-75

pon. - pt. od 7:30 do 15:30

BOK@awa24.pl

Dlaczego powinieneś nam zaufać i złożyć zamówienie w Awa24.pl?

  • Jesteśmy rzetelni - na rynku działamy już od 30 lat!

  • Zamówienia wysyłamy w ekspresowym tempie

  • Gwarantujemy oryginalność i dostępność produktów

  • Połączenie ze sklepem jest szyfrowane, a Twoje dane są bezpieczne

  • Przesyłki pakujemy solidnie - dzięki temu są bezpieczne w "podróży"

  • Każdy produkt możesz zwrócić w 14 dni od zakupu. Bez pytań. Bez problemów.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies, gdzie sprawdzisz także zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel