Masz pytania lub wolisz zamówić  telefonicznie? Zadzwoń:

(85) 651-33-75

pon. - pt. od 7:30 do 15:30

BOK@awa24.pl

Poradnik - suszarki - jak wybrać? na co zwrócić uwagę?

Wróć do listy poradników

 

Zastanawiasz się jaką suszarkę wybrać? Na jakie parametry suszarki zwrócić uwagę podczas zakupu? Jaką moc suszarki wybrać? Jakie plusy ma jonizacja? Do czego służą koncentrator i dyfuzor? Jeśli tak - ten poradnik jest dla Ciebie.

 

Wybieramy suszarkę do włosów

Suszarka do włosów to urządzenie niezbędne w każdym domu. Nowoczesne modele zachwycają różnorodnością kolorów i kształtów, a także coraz większą funkcjonalnością. Podstawowa funkcja – suszenie – jest coraz częściej łączona z możliwością modelowania, układania i pielęgnowania włosów. Wybór suszarki zależy przede wszystkim od rodzaju włosów.

 

Bez względu na wielkość suszarki, warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji temperatury i siły nadmuchu. Nie bez znaczenia pozostają wymienne końcówki i dodatkowe funkcje ułatwiające korzystanie z suszarki. Wybór jest bardzo duży i niełatwy, dlatego służymy pomocą i zapraszamy do lektury naszego poradnika.

 

Spis treści: Wielkość suszarki, Podstawowe parametry, Dodatkowe wyposażenie, Bezpieczeństwo i komfort użytkowania, Podsumowanie

 

Sprawdź szeroką ofertę suszarek w Awa24.pl

 

Wielkość suszarki

Pierwsza decyzja powinna dotyczyć wielkości suszarki. Małe urządzenie doskonale nada się do szybkiego wysuszenia krótkich włosów. Taki model suszarki jest zazwyczaj tańszy, ale i nie posiada tak wielu funkcji dodatkowych jak duże suszarki.

Suszarka - poradniki

Suszarka turystyczna Rowenta
CV1152
ze składaną rączką

 

Długie, gęste włosy wymagają specjalnej pielęgnacji. Suszenie czy układanie ich małą suszarką byłoby bardzo uciążliwe, dlatego w tym przypadku warto zdecydować się na większe urządzenie o dużej mocy z możliwością regulacji temperatury i nawiewu.

Jeszcze innym modelem suszarki są urządzenia turystyczne. Takie suszarki charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, ale i mniejszą mocą. Suszarki turystyczne mają często składaną rączkę, aby zajmowały jak najmniejszą powierzchnię w bagażu. Tego typu suszarka będzie doskonałym rozwiązaniem np. na basenie lub w podróży.

 

 

Sprawdź szeroką ofertę suszarek w Awa24.pl

 


Podstawowe parametry

Wielkość i wzornictwo suszarki to jedno, ale o tym, jak dana suszarka działa decydują parametry techniczne i odpowiednie wyposażenie.

Moc

Im wyższa moc suszarki, tym szybciej wysuszymy włosy. Dzisiejsze suszarki posiadają moc w granicach 1000 – 2000 W. Warto pamiętać, że jeżeli chcemy suszyć długie włosy lub modelować fryzurę przy pomocy suszarki – niezbędna będzie suszarka o dużej mocy.

Zakres temperatury i siła nadmuchu

Komfort użytkowania urządzenia zależy w dużym stopniu od możliwości regulacji i dostosowania suszarki do własnych potrzeb. Dzisiejsze suszarki wyposażone są w większości w regulację siły nadmuchu. Jest to bardzo przydatne szczególnie przy układaniu włosów. Mniejsza prędkość siły nadmuchu doskonale sprawdza się także przy krótkich i łamliwych włosach, które wymagają szczególnie delikatnej pielęgnacji. Nowoczesne suszarki wyposażone są w funkcję regulacji temperatury. Warto przed zakupem suszarki sprawdzić, czy wybrany przez nas model posiada tą funkcję. Wyższa temperatura przyda się podczas suszenia bardzo mokrych włosów, ale już przy modelowaniu czy suszeniu wyjątkowo delikatnych włosów – dużo korzystniejszym rozwiązaniem będzie niższa temperatura, a tym samym mniej przesuszone włosy. Ważnym ułatwieniem przy korzystaniu z suszarki jest funkcja zimnego nadmuchu powietrza. Dzięki takiemu rozwiązaniu fryzura zostaje doskonale utrwalona. Dodatkowo zimne powietrze powoduje zamykanie łusek włosa, a tym samym włosy stają się niezwykle gładkie.

Suszarka3 - poradniki

Funkcja jonizacji zapewni
gładkie i lśniące włosy


Funkcja jonizacji

Jonizacja to jedno z najnowszych rozwiązań technologicznych zastosowanych w suszarkach. Podczas suszenia włosów wytwarzane są jony ujemne, które pozwalają uzyskać efekt gładkich i lśniących włosów. Dodatkowo włosy wysuszone przy użyciu suszarki z jonizatorem nie elektryzują się, co jest szczególnie ważne przy włosach długich lub często modelowanych.

 

 

Sprawdź szeroką ofertę suszarek w Awa24.pl

 

Dodatkowe wyposażenie

Nowoczesne suszarki służą nie tylko do suszenia, ale mogą także pomóc w modelowaniu czy pielęgnacji włosów. Jeżeli chcemy w pełni korzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych wybierzmy suszarkę z wymiennymi końcówkami i poznajmy nowe możliwości tego popularnego urządzenia.

Suszarka2 - poradniki

Nakładka prostująca włosy

  • Koncentrator – tą końcówkę posiada większość nowoczesnych suszarek i jest ona niezastąpiona przy modelowaniu włosów. Dzięki bardzo cienkiej, wyprofilowanej końcówce, możesz wyjątkowo precyzyjnie skierować strumień gorącego powietrza na szczotkę lub grzebień w trakcie modelowania.
  • Dyfuzor – bardzo funkcjonalne urządzenie, dzięki któremu podczas suszenia włosów jednocześnie optycznie zwiększasz ich objętość. Dyfuzor umożliwia suszenie od nasady, a tym samym „podnosi” włosy i sprawia, że wyglądają wyjątkowo.
  • Nakładka prostująca lub podkręcająca włosy – niektóre modele suszarek posiadają dodatkowe końcówki, dzięki którym możesz w trakcie suszenia jednocześnie prostować lub podkręcać włosy.

 

Sprawdź szeroką ofertę suszarek w Awa24.pl

 


Bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zwrócić uwagę także na wygląd suszarki i komfort pracy, który dany model nam gwarantuje. Wygodę użytkowania suszarki znacznie podnosi długi przewód, dzięki któremu możesz swobodnie poruszać się po łazience bez ograniczenia kablem. Jeżeli zależy nam na wygodnym przechowywaniu suszarki, warto zwrócić uwagę na model z uchwytem do zawieszenia i składaną rączką. Czystość suszarki pomoże nam utrzymać zdejmowana tylna kratka, dzięki której możesz swobodnie czyścić wnętrze urządzenia. Ważną kwestią jest też bezpieczeństwo użytkowania suszarki, dlatego warto zwrócić uwagę czy interesujący nas model posiada ochronę przed przegrzaniem i uchwyt antypoślizgowy.


 

Sprawdź szeroką ofertę suszarek w Awa24.pl

 

Podsumowanie

Wiele osób nie wyobraża sobie codziennej pielęgnacji włosów bez suszarki. Jeżeli i Ty należysz do tego grona wybierz suszarkę, która oprócz tradycyjnego zastosowania pozwoli Ci także pielęgnować i modelować włosy. Nowoczesne suszarki są odpowiedzią na potrzeby klientów zarówno pod względem estetyki jak i funkcjonalności. Mamy nadzieję, że ten poradnik pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

 

Sprawdź szeroką ofertę suszarek w Awa24.pl

 


Wciąż nie wiesz na jaką suszarkę się zdecydować lub masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń do naszego eksperta po darmową poradę: (85) 651-33-75 lub napisz e-mail z pytaniem: BOK@awa24.pl. Odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące produktów AGD i RTV oraz doradzamy przed zakupem. Szybko i bezpłatnie.

 

Wróć do listy poradników

Masz pytania lub wolisz zamówić  telefonicznie? Zadzwoń:

(85) 651-33-75

pon. - pt. od 7:30 do 15:30

BOK@awa24.pl

Dlaczego powinieneś nam zaufać i złożyć zamówienie w Awa24.pl?

  • Jesteśmy rzetelni - na rynku działamy już od 30 lat!

  • Zamówienia wysyłamy w ekspresowym tempie

  • Gwarantujemy oryginalność i dostępność produktów

  • Połączenie ze sklepem jest szyfrowane, a Twoje dane są bezpieczne

  • Przesyłki pakujemy solidnie - dzięki temu są bezpieczne w "podróży"

  • Każdy produkt możesz zwrócić w 14 dni od zakupu. Bez pytań. Bez problemów.

pixel