Masz pytania lub wolisz zamówić  telefonicznie? Zadzwoń:

(85) 651-33-75

pon. - pt. od 7:30 do 15:30

BOK@awa24.pl

Poradnik - koce i poduszki elektryczne - jak wybrać? na co zwrócić uwagę?

Wróć do listy poradników

 

 

Każdy z nas lubi przyjemne ciepło na skórze, gdy za oknem trzaska mróz i wieje wiatr. Koce i poduszki elektryczne zapewnią nam komfort w zimowe wieczory, ale również pomogą w walce z uporczywym bólem. Urządzenia tego typu są świetne na bóle pleców, mięśni, bóle reumatyczne. Możemy je stosować w warunkach domowych nie tylko jako pomoc w rehabilitacji, ale również zapobiegawczo. Używanie koca czy poduszki usprawnia krążenie krwi i rozluźnia mięśnie, dzięki czemu możemy się czuć świetnie każdego dnia.

 


Spis treści: Działanie poduszki i koca elektrycznego, Na co warto zwrocic uwage przy zakupie koca lub poduszki elektrycznej, Podsumowanie

 

Sprawdź szeroką ofertę kocy i poduszek elektrycznych w Awa24.pl

 

Poduszka-elektryczna

Dzięki elektronicznej regulacji temaperatury, bardzo łatwo dostosować temperaturę poduszki do swoich potrzeb

Działanie poduszki i koca elektrycznego

Pozornie proste urządzenia mogą dać niezwykłe efekty w rehabilitacji i uśmierzaniu bólu. Koce i poduszki działają tak samo: wystarczy włożyć wtyczkę do gniazdka i ustawić odpowiednią temperaturę na pilocie. Urządzenie powinno się rozgrzać w ciągu max. 5 minut od podłączenia.

 

regulator temperatury – większość modeli na rynku wyposażona została w pilot, którym można ustawiać i zmieniać temperaturę urządzenia. Aktualnie coraz więcej kocy i poduszek ma pilot z wyświetlaczem LED czy przyciskami. Jest to duże udogodnienie, gdyż standardowa przesuwana regulacja nie pozwala zaprogramować konkretnej temperatury, a narzuconą przez producenta.

 

timer – modele z elektroniczną regulacją temperatury zazwyczaj są wyposażone w praktyczny timer, który pozwoli na ustawienie odpowiedniego czasu grzania. Dzięki temu nie trzeba się przejmować zwarciami instalacji elektrycznej czy nieprzyjemnymi poparzeniami, gdy zaśniemy otuleni ciepłym kocem.

 

zabezpieczenie przed przegrzaniem – bardzo praktyczne i stosowane w większości modeli, automatyczne wyłączenie się mechanizmu, gdy działa zbyt długo. W mniej zaawansowanych modelach pojawi się informacja o zagrożeniu w postaci migającej lamki kontrolnej.

 

niezależne sterowanie dwoma częściami koca – funkcja spotykana w modelach dwuosobowych. Dzięki temu możemy podzielić się kocem z bliską osobą i wspólnie cieszyć się jego wspaniałymi właściwościami.

 

możliwość prania w pralce – niektóre koce i poduszki bez problemu możemy uprać w pralce, dzięki odpinanemu mechanizmowi. Najpopularniejsze są wykonane z polaru, który jest nie tylko miękki, ale również łatwy w czyszczeniu.

polarowy-koc-z-jednym-pilotem

Większość kocy z polaru, można prać w pralce, dzięki odpinanemu pilotowi

 

Sprawdź szeroką ofertę kocy i poduszek elektrycznych w Awa24.pl

 

 

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie koca lub poduszki elektrycznej.

 

Podjęcie decyzji, który koc czy poduszka będzie dla nas odpowiednia nie jest trudna. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych parametrach:

 

moc – im wyższa tym urządzenie szybciej się nagrzewa. Należy jednak uważać, gdyż przez nieuwagę można ustawić zbyt wysoką temperaturę i nieprzyjemnie się poparzyć. Osoby z wrażliwą skórą nie powinny korzystać z tego typu urządzeń.

 

wymiary – osoby które zmagają się z miejscowym bólem pleców powinny zakupić poduszkę elektryczną. Niewielkie wymiary zapewnią wygodę w terapii cieplnej wybranego miejsca. Koce będą idealne dla osób szybko odczuwających zimno i osób starszych. Na rynku można znaleźć różne rozmiary i różne kształty: prostokątne, kwadratowe, jedno- lub dwu-osobowe.

 

materiał – możliwość wyboru jaką dają nam producenci w tej kwestii jest bardzo szeroka. Praktyczne są modele wykonane z polaru, gdyż większość ma odpinany mechanizm i można je uprać w pralce. Są również przyjemniejsze i bardziej miękkie niż np. satynowe czy te wykonane z poliesteru.

 

cena – w przypadku poduszek i kocy elektrycznych powiedzenie „im wyższa cena tym wyższa jakość” jest w dużej mierze prawdziwe. Dobre poduszki można kupić za ok 100zł, natomiast koce które będą nam służyć przez wiele lat to wydatek rzędu 200 – 300zł. Oczywiście nie znaczy to, że tańsze produkty nie spełnią swojej roli. Mogą być jednak problemowe i zepsuć się po kilku miesiącach. Dla osób wspierających polskie produkty polecamy koce i poduszki Radiotechnicznej Spółdzielni Pracy, dbającej o jak najwyższą jakość swoich wyrobów.

atlasowy-koc-elektryczny

Warto zainwestować w droższy koc elektryczny i mieć go przez długie lata

 

Sprawdź szeroką ofertę kocy i poduszek elektrycznych w Awa24.pl

 

 

Podsumowanie

W trakcie korzystania z koca i poduszki elektrycznej należy pamiętać o zachowaniu ostrożności. Mimo prostej konstrukcji są to urządzenia podłączone do prądu, mogące spowodować spięcie czy przy zbyt długim nagrzewaniu poparzyć skórę. W trakcie przyjemnych chwil pod kocem przed telewizorem czy z książką lubimy napić się smacznej herbaty — należy jednak bardzo uważać, gdyż zalanie urządzenia może spowodować jego trwałe uszkodzenie.

 

Wciąż nie wiesz jaki koc lub poduszka elektryczna będzie dla Ciebie najlepsza?

 

Zadzwoń do naszego eksperta po darmową poradę: (85) 651-33-75 lub napisz e-mail z pytaniem: BOK@awa24.pl. Odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące produktów AGD i RTV oraz doradzamy przed zakupem. Szybko i bezpłatnie.

 

Wróć do listy poradników

Masz pytania lub wolisz zamówić  telefonicznie? Zadzwoń:

(85) 651-33-75

pon. - pt. od 7:30 do 15:30

BOK@awa24.pl

Dlaczego powinieneś nam zaufać i złożyć zamówienie w Awa24.pl?

  • Jesteśmy rzetelni - na rynku działamy już od 30 lat!

  • Zamówienia wysyłamy w ekspresowym tempie

  • Gwarantujemy oryginalność i dostępność produktów

  • Połączenie ze sklepem jest szyfrowane, a Twoje dane są bezpieczne

  • Przesyłki pakujemy solidnie - dzięki temu są bezpieczne w "podróży"

  • Każdy produkt możesz zwrócić w 14 dni od zakupu. Bez pytań. Bez problemów.

pixel