Masz pytania lub wolisz zamówić  telefonicznie? Zadzwoń:

(85) 651-33-75

pon. - pt. od 7:30 do 15:30

BOK@awa24.pl

Poradnik - golarki - jak wybrać? na co zwrócić uwagę?

Wróć do listy poradników

 

Zastanawiasz się jaką golarkę wybrać? Od czego zależy komfort użytkowania golarki? Na który typ zasilania golarki się zdecydować: przewodowy czy bez kabla? Na jakie akcesoria zwrócić uwagę? Jeśli tak - niezależnie od tego, czy wybierasz damską czy męską golarkę - ten poradnik jest dla Ciebie.

 

Wybieramy golarkę

Golarka elektryczna to prawdziwa rewolucja w zakresie codziennej pielęgnacji. Urządzenie to pozwala na wygodne, dokładne i przede wszystkim bezpieczne golenie. Stosując golarkę elektryczną możesz zapomnieć o dodatkowych kremach, piankach, a co najważniejsze o podrażnieniach wywołanych jednorazowymi maszynkami. Po prostu musisz ją mieć.


Spis treści: Rodzaje golarek - damska i męska, Głowica czy folia?, Rodzaj zasilania, Komfort użytkowania, Akcesoria, Podsumowanie

Sprawdź szeroką ofertę golarek w Awa24.pl

 

Rodzaje golarek - damska i męska

 

Kupując golarkę przede wszystkim powinniśmy określić jej przeznaczenie. Golarki dzielimy bowiem na damskie i męskie.

Golarka damska - poradniki

W golarkach damskich stosowane są folie

Golarka damska służy do usuwania włosków w poszczególnych części ciała – najczęściej z nóg, pach oraz okolic bikini. Golarka nie wyrywa włosków, a jedynie przycina je tuż przy skórze. Niestety, po takim zabiegu włoski szybko odrastają, co jest największym minusem golarek damskich. Zalety to przede wszystkim szybkość golenia oraz fakt, że jest to metoda zupełnie bezbolesna, w przeciwieństwie do depilatora.

Golarka męska służy natomiast do przycinania zarostu z twarzy i szyi. W droższych modelach można spotkać także wbudowany trymer, który pozwala regulować i stylizować baki.

Sprawdź szeroką ofertę golarek w Awa24.pl

 

Głowica czy folia?

Głowica - poradniki

Golarka męska z trzema głowicami

Podstawowa różnica pomiędzy poszczególnymi rodzajami golarek to rodzaj zastosowanego systemu golącego. Na rynku wyróżniamy golarki wyposażone w głowice lub folie. Głowica składa się z okrągłych, obrotowych ostrzy na które nałożona jest specjalna siateczka ochronna. Dzisiejsze golarki posiadają dwie lub trzy głowice – oczywiście im więcej ostrzy tym golarka jest bardziej efektywna. W części modeli głowice są ruchome, dzięki czemu idealnie dopasowują się do kształtu twarzy. Poszczególni producenci stosują dodatkowe udogodnienia – np. system podnoszący włoski przed przycięciem, dzięki czemu efekty golenia są jeszcze lepsze.

Pozostałe modele golarek wyposażone zostały w ostrza pokryte folią. Golarki z folią mogą mieć system pojedynczy, podwójny lub potrójny. W tym przypadku także obowiązuje zasada – im więcej elementów tnących, tym lepiej.

 

Sprawdź szeroką ofertę golarek w Awa24.pl

 

Rodzaj zasilania

Golarka3 - poradniki

Golarka zasilana akumulatorowo
nie ogranicza ruchów długością kabla

Rodzaj zasilania to bardzo ważny parametr, które dużo mówi o funkcjonalności urządzenia. Do wyboru mamy golarki z zasilaniem sieciowym, akumulatorowo-sieciowym i akumulatorowym. W golarkach damskich występuje także zasilanie bateryjne. Największym minusem urządzeń zasilanych sieciowo jest konieczność stałego podłączenia do gniazdka podczas pracy, a co za tym idzie ograniczenie ruchów długością kabla. Ta metoda ma jednak także plusy – nie musisz pamiętać o ładowaniu urządzenia i unikasz sytuacji, w których golarka nie jest gotowa do pracy.

Jeżeli natomiast zależy nam na pełnej swobodzie ruchów podczas golenia – warto zdecydować się na golarkę zasilaną akumulatorowo. Ten model urządzenia pozwala na swobodne golenie w dowolnym miejscu i czasie. Musimy jeden pamiętać o regularnym ładowaniu golarki. Przed zakupem golarki zasilanej akumulatorowo warto zwrócić uwagę na dwa ważne parametry – czas ładowania oraz czas pracy po naładowaniu akumulatora – w droższych modelach czas pracy po naładowaniu może wynosić nawet 100 minut, co gwarantuje wyjątkową wygodę użytkowania. Lepsze modele golarek wyposażone są także we wskaźnik stopnia naładowania, który pozwoli łatwo i wygodnie kontrolować pracę urządzenia.

 

Sprawdź szeroką ofertę golarek w Awa24.pl


Komfort użytkowania

Kupując golarkę nie zapominajmy także o komforcie i wygodzie użytkowania, szczególnie że jest to urządzenie, z którego korzystamy praktycznie codziennie. Ważne jest, aby głowica golarki była ruchoma - dzięki temu docisk ostrza jest cały czas równomierny, co pozwala uniknąć podrażnień. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na budowę golarki – czy nie jest dla nas zbyt ciężka, czy wygodnie leży w dłoni. Dobre golarki mają specjalnie profilowane rączki, dzięki czemu nie wyślizgują się podczas pracy. Poza tym istotne jest to, czy praca golarki nie okaże się dla nas zbyt głośna.

Golarki damskie wyróżnia często wyjątkowo atrakcyjne wzornictwo i ciekawa kolorystyka. Te cechy także mogą okazać się ważne, a golenie przez to znacznie przyjemniejsze.

Niektóre modele golarek można użytkować także przy bezpośrednim kontakcie z wodą. Warto zdecydować się na takie urządzenie np. jeśli golimy się pod prysznicem. Ta funkcjonalność umożliwia także łatwe czyszczenie golarki – wystarczy umieścić ją pod bieżącą wodą. Pozostałe modele, umożliwiające wyłącznie golenie na sucho posiadają często w zestawie specjalny pędzelek, pozwalający utrzymać golarkę w czystości.

Droższe modele golarek posiadają w zestawie tzw. stacje czyszcząco-odświeżające. Jest to specjalna baza, w której umieszczamy urządzenie po zakończeniu pracy. Golarka jest wówczas automatycznie czyszczona, konserwowana i ładowana. Jeżeli możemy zainwestować w golarkę większą sumę pieniędzy – warto rozważyć zakup golarki z takim systemem.

 

Ważne pojęcia:

  • Technologia Lift and Cute – system podwójnych ostrzy delikatnie unosi włosy przed przycięciem, gwarantując dokładne i komfortowe golenie,
  • System Reflex Action – zapewnia automatyczne dopasowanie golarki do kształtu twarzy i szyi,
  • Wet and Dry – system ten umożliwia golenie zarówno na sucho, jak i na mokro. 

 

Sprawdź szeroką ofertę golarek w Awa24.pl

Akcesoria

Golarka to często niemały wydatek, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sprawdzić ile kosztują wymienne części do danego modelu golarki. Musimy pamiętać, że aby urządzenie prawidłowo funkcjonowało i dobrze spełniało swoje zadania – części tnące muszą być w dobrym stanie. Producenci golarek wyposażonych w głowice rekomendują ich wymianę co najmniej raz na dwa lata, natomiast golarki wyposażone w folie i ostrza wymagają wymiany średnio co 1-1,5 roku. Oczywiście dokładny czas zależy od częstotliwości użytkowania golarki. Przed zakupem zorientujemy się więc w cenach części zamiennych, aby uniknąć sytuacji w której wymienna głowica goląca okaże się droższa od samego urządzenia.

Sprawdź szeroką ofertę golarek w Awa24.pl

Podsumowanie

Dobra golarka elektryczna to wielkie ułatwienie i wygoda w codziennej pielęgnacji i na pewno warto z tego komfortu skorzystać. Wybór golarek jest bardzo duży, dlatego warto wybrać urządzenie, które pod względem budowy i funkcjonalności będzie odpowiedzią na nasze potrzeby.

 

Sprawdź szeroką ofertę golarek w Awa24.pl

 

Wciąż nie wiesz na jaką golarkę się zdecydować lub masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń do naszego eksperta po darmową poradę: (85) 651-33-75 lub napisz e-mail z pytaniem: BOK@awa24.pl. Odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące produktów AGD i RTV oraz doradzamy przed zakupem. Szybko i bezpłatnie.

 

Wróć do listy poradników

Masz pytania lub wolisz zamówić  telefonicznie? Zadzwoń:

(85) 651-33-75

pon. - pt. od 7:30 do 15:30

BOK@awa24.pl

Dlaczego powinieneś nam zaufać i złożyć zamówienie w Awa24.pl?

  • Jesteśmy rzetelni - na rynku działamy już od 30 lat!

  • Zamówienia wysyłamy w ekspresowym tempie

  • Gwarantujemy oryginalność i dostępność produktów

  • Połączenie ze sklepem jest szyfrowane, a Twoje dane są bezpieczne

  • Przesyłki pakujemy solidnie - dzięki temu są bezpieczne w "podróży"

  • Każdy produkt możesz zwrócić w 14 dni od zakupu. Bez pytań. Bez problemów.

pixel