Masz pytania lub wolisz zamówić  telefonicznie? Zadzwoń:

(85) 651-33-75

pon. - pt. od 7:30 do 15:30

BOK@awa24.pl

Poradnik - depilatory - jak wybrać? na co zwrócić uwagę?

Wróć do listy poradników

 

Zastanawiasz się jaki depilator wybrać? Na jakie parametry depilatora zwrócić uwagę podczas zakupu? Jakiefunkcje, które pomogą złagodzić ból? Jeśli tak - ten poradnik jest dla Ciebie.

 

Wybieramy depilator

Dbanie o wygląd zewnętrzny stało się symbolem naszych czasów. Jedwabiście gładka skóra jest marzeniem zarówno dziewczynek jak i dojrzałych kobiet. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na osiągnięcie sukcesu w tej dziedzinie jest zastosowanie depilatora.


Proces depilacji powoli przestaje kojarzyć się z bólem i podrażnieniami skóry. Dzisiejsze depilatory kuszą nowoczesnym wzornictwem, atrakcyjną kolorystyką i coraz większą funkcjonalnością. Najnowsze modele wyposażone są w nakładki i systemy masujące niwelujące odczucie bólu. Jeżeli spośród wielu modeli, trudno jest Ci wybrać najlepszy – zapraszamy do lektury poradnika.

 

Spis treści: Jak to działa?, Podstawowe parametry, Aby złagodzić bólPodsumowanie

 

Sprawdź szeroką ofertę depilatorów w Awa24.pl

 

Jak to działa?

Zasada działania depilatora jest bardzo prosta. Włoski nie są jedynie obcinane, jak przy użyciu maszynki do golenia. Depilator usuwa włoski wraz z cebulkami, co sprawia, że odrastają one znacznie wolniej. Ważne jest również to, że odrastające włoski są znacznie słabsze, delikatniejsze, a tym samym kolejne depilacje są coraz prostsze i mniej bolesne.


Niestety korzystanie z depilatora kojarzy się większości użytkowników z bólem. Szczególnie przy wrażliwiej skórze warto zdecydować się na model wyposażony w nasadki masujące lub chłodzące, aby zminimalizować odczucie bólu. Proces depilacji jest dużo bardziej trwały niż tradycyjne golenie i gwarantuje gładkie nogi nawet do 4 tygodni. Oczywiście czas odrastania włosków zależy od indywidualnych preferencji. Osoby o ciemnej karnacji i ciemniejszym owłosieniu będą musiały korzystać z depilacji częściej.

 

Sprawdź szeroką ofertę depilatorów w Awa24.pl

 

Podstawowe parametry

Dobrze dobrany depilator to komfort i wygoda użytkowania na lata. Dlatego podczas zakupu, należy dokładnie przeanalizować wszystkie parametry

Zasilanie

Większość depilatorów dostępnych na naszym rynku jest zasilana sieciowo. Niestety ten rodzaj zasilania ogranicza możliwość przemieszczania się do długości kabla. Jeżeli chcesz zabrać depilator ze sobą w podróż czy na wakacje, musisz pamiętać o konieczności podłączenia do gniazdka. Dlatego właśnie ciekawym rozwiązaniem jest depilator zasilany akumulatorowo, który będzie ci służył bez względu na miejsce.

 

Depilator2 - poradniki

Depilator Philips HP6400
z dwustopniową regulacją prędkości

Regulacja prędkości

Nowoczesne depilatory umożliwiają regulację prędkości wyrywania włosków. Regulacja ta przydaje się szczególnie przy pierwszych kontaktach z depilatorem lub podczas depilacji miejsc szczególnie wrażliwych. W trakcie depilacji na wolniejszych obrotach mniejsza ilość włosków jest wyrywana jednocześnie, a tym samym proces depilacji jest mniej bolesny. Warto przed zakupem sprawdzić, czy wybrany przez nas model jest wyposażony w  regulację prędkości, aby moc korzystać z całej gamy możliwości nowoczesnych urządzeń.Obudowa i akcesoria

Nie bez znaczenia jest także sam wygląd zewnętrzny depilatora. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz oryginalniejszych i ciekawszych wzorów. Możemy wybierać spośród wielu kolorów i kształtów, dlatego warto zdecydować się na model odpowiadający indywidualnym preferencjom.

Depilator powinien być wyposażony w specjalną szczoteczkę do czyszczenia głowicy depilującej. W niektórych modelach istnieje możliwość mycia części depilującej pod wodą, co znacznie ułatwia zachowanie depilatora w czystości i zwiększa higienę pracy z urządzeniem.

 

Sprawdź szeroką ofertę depilatorów w Awa24.pl

 

Aby złagodzić ból

Duża skuteczność depilatora przekonuje do niego coraz większą liczbę kobiet. Niestety wyrywanie włosków z cebulkami jest skuteczne, ale i bolesne. W trosce o komfort używania depilatorów, producencie prześcigają się w pomysłach jak złagodzić ból związany z depilacją.

Depilator - poradniki

Dodatkowe nasadki nie tylko redukują ból,
ale mogą mieć też szereg innych funkcji


Wybierając depilator warto sprawdzić, czy dany model także posiada system zmniejszający odczucie bólu. Najczęściej spotykane to:

 

  • rolki do masażu – podczas depilacji rolki masują skórę, czym minimalizują skutek pociągnięcia i wyrwania włosa,
  • główka startowa – jest to specjalna nasadka przeznaczona dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z depilatorem. Nasadka wyposażona jest w mniejszą ilość ostrzy, dlatego proces depilacji przebiega wolniej i delikatniej, aby przyzwyczaić skórę
  • nasadka chłodząca – przeznaczona dla osób o wyjątkowo wrażliwej skórze. Podczas depilacji skóra jest lekko schładzana, co pozwala zmniejszyć odczucie bólu i eliminuje występowanie podrażnień na skórze,
  • Fresh Air  - specjalny nawiew chłodnego powietrza, który ma za zadanie schłodzenie skóry i tym samym lekkie znieczulenie jej na odczuwany ból.

Droższe modele depilatorów wyposażone są dodatkowo w specjalne nasadki do golenia lub depilacji miejsc szczególnie wrażliwych. W niektórych zestawach możemy spotkać także wymienne końcówki do peelingu i gąbki złuszczające, dzięki którym włoski nie wrastają, a skóra zachwyca delikatnością.

 

Sprawdź szeroką ofertę depilatorów w Awa24.pl

 

Podsumowanie

Nowoczesne technologie służą kobietom i ich potrzebie dbania o własne ciało. Warto z tego korzystać. Producenci oferują coraz większą ilość depilatorów, które nie powinny już kojarzyć się z bólem i podrażnieniami skóry, ale z łatwością depilacji i jedwabiście gładką skórą. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą najnowszych depilatorów i wkroczenia do świata piękna.

 

Sprawdź szeroką ofertę depilatorów w Awa24.pl

 

Wciąż nie wiesz na jaki depilator się zdecydować lub masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń do naszego eksperta po darmową poradę: (85) 651-33-75 lub napisz e-mail z pytaniem: BOK@awa24.pl. Odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące produktów AGD i RTV oraz doradzamy przed zakupem. Szybko i bezpłatnie.

 

Wróć do listy poradników

Masz pytania lub wolisz zamówić  telefonicznie? Zadzwoń:

(85) 651-33-75

pon. - pt. od 7:30 do 15:30

BOK@awa24.pl

Dlaczego powinieneś nam zaufać i złożyć zamówienie w Awa24.pl?

  • Jesteśmy rzetelni - na rynku działamy już od 30 lat!

  • Zamówienia wysyłamy w ekspresowym tempie

  • Gwarantujemy oryginalność i dostępność produktów

  • Połączenie ze sklepem jest szyfrowane, a Twoje dane są bezpieczne

  • Przesyłki pakujemy solidnie - dzięki temu są bezpieczne w "podróży"

  • Każdy produkt możesz zwrócić w 14 dni od zakupu. Bez pytań. Bez problemów.

pixel