Masz pytania lub wolisz zamówić  telefonicznie? Zadzwoń:

(85) 651-33-75

pon. - pt. od 7:30 do 15:30

BOK@awa24.pl

Poradnik - telefony stacjonarne - jak wybrać? na co zwrócić uwagę?

Wróć do listy poradników

 

Zastanawiasz się jaki telefon wybrać? Na jakie parametry telefonu zwrócić uwagę podczas zakupu? Bezprzewodowy telefon, a może z kablem? Które z funkcji dodatkowych są użyteczne? Telefon bezprzewodowy z wyświetlaczem czy bez? Od czego zależy komfort użytkowania telefonu? Jeśli tak - ten poradnik jest dla Ciebie.

 

Wybieramy telefon stacjonarny

W dobie telefonów komórkowych zdarza się nam zapominać jak przydatną rzeczą jest stacjonarny telefon w domu. Tymczasem klasyczny telefon sznurowy to gwarancja, że w każdej awaryjnej sytuacji będziemy mogli zadzwonić – telefon nie rozładuje się, nie wyłączy w trakcie rozmowy, nie straci zasięgu, będzie działał nawet w razie awarii zasilania.


W bogatej ofercie telefonów stacjonarnych znajdziemy zarówno proste telefony, jak i wyższe modele wyposażone w liczne funkcje dodatkowe. Przed zakupem warto sprawdzić co oferuje dany telefon i która z funkcjonalności okaże się nam rzeczywiście przydatna.

Spis treści: Przewodowy czy bezprzewodowy?, Funkcje dodatkowe, Automatyczna sekretarka i system głośnomówiący, Komfort użytkowania telefonu, Podsumowanie

 

Sprawdź szeroką ofertę telefonów stacjonarnych w Awa24.pl

 

 

Przewodowy czy bezprzewodowy?

Telefon2 - poradniki

Telefon bezprzewodowy
Panasonic KX-TG1711PDB

Telefony stacjonarne dzielą się przede wszystkim na przewodowe i bezprzewodowe. Oba rodzaje telefonów mają swoje zalety, dlatego wybór zależy od indywidualnych preferencji przyszłego użytkownika. Atutem telefonów przewodowych jest przede wszystkim niska cena. Klasyczny telefon sznurowy jest podłączony wyłącznie do linii telefonicznej, a tym samym będzie działał także w razie awarii zasilania. Jest to główny powód dla którego telefony przewodowe są stosowane w miejscach, gdzie konieczna jest ciągła możliwość kontaktu – np. w biurach czy w telemarketingu.

Zaletą telefonów bezprzewodowych jest oczywiście duża mobilność. Mając taki model telefonu można podczas rozmowy swobodnie przemieszczać się po mieszkaniu. Najlepsze modele telefonów mają zasięg nawet do kilkudziesięciu metrów. Telefon bezprzewodowy składa się z bazy i słuchawki. W poszczególnych modelach telefonów słuchawek może być ich kilka ( maksymalnie 6 ), dzięki czemu w każdym pomieszczeniu w domu możesz mieć dostęp do telefonu. Warto pamiętać, że oprócz podłączenia do linii analogowej baza telefonu bezprzewodowego musi być podłączona do prądu, więc w razie awarii zasilania telefon nie będzie działał.

Przy zakupie telefonu bezprzewodowego jednym z podstawowych parametrów wyboru jest czas rozmowy oraz czas czuwania. Dane te informują nas jak długo będzie działał telefon bez konieczności ładowania, czyli odkładania słuchawki na bazę. Czas rozmowy mówi nam ile maksymalnie godzin można rozmawiać bez konieczności doładowania telefonu – wartość ta waha się w przedziale do 20-30 godzin. Czas czuwania informuje natomiast ile godzin telefon będzie działał w stanie czuwania tj. bez rozmów (nawet 200 godzin).

 

Sprawdź szeroką ofertę telefonów stacjonarnych w Awa24.pl

 

 

Funkcje dodatkowe

Najnowsze modele telefonów są wyposażane w liczne funkcje dodatkowe, które mają na celu podniesienie komfortu użytkowania danego urządzenia. Przed zakupem konkretnego modelu warto dokładnie sprawdzić jakie funkcje dodatkowe posiada telefon i które z nich będą nam rzeczywiście potrzebne.

Bardzo przydatnym elementem wyposażenia telefonów jest wyświetlacz, który występuje we wszystkich modelach telefonów bezprzewodowych i części telefonów przewodowych. Wyświetlacz pozwoli w pełni kontrolować pracę telefonu. Przede wszystkim na wyświetlaczu widzimy wybierany numer, co pozwala uniknąć pomyłki podczas wybierania poszczególnych cyfr. W przypadku telefonów bezprzewodowych bardzo istotna jest możliwość kontrolowania stopnia naładowania akumulatora, dzięki czemu otrzymujemy informacje, kiedy należy umieścić słuchawkę na bazie. Bardzo ważne jest to, aby słuchawkę umieszczać na bazie dopiero w momencie rozładowania telefonu, ponieważ stałe ładowanie może skracać żywotność akumulatora. Na wyświetlaczu uzyskamy także informacje o zasięgu, dzięki czemu wiemy kiedy należy przybliżyć się do bazy. Najnowsze modele telefonów posiadają kolorowe wyświetlacze, wyposażone w funkcje podświetlania, dzięki czemu możesz swobodnie korzystać z telefonu także w nocy. Wyświetlacz jest także niezbędny przy korzystaniu z innych funkcji dodatkowych: książki telefonicznej oraz identyfikacji abonenta wywołującego.

Telefony - poradniki

Funkcja książki telefonicznej
oszczędzi nam sporo czasu

Książka telefoniczna to bardzo przydatna funkcjonalność, dzięki której nie musimy pamiętać wszystkich numerów telefonów, ani spisywać ich w notesach. Wystarczy wprowadzić poszczególne numery telefonów wraz z danymi osoby do której należą do pamięci telefonu i podczas kolejnych połączeń wybierać już dany numer z książki telefonicznej. Najwyższe modele telefonów mogą posiadać książkę telefoniczną o pojemności do 200 numerów. W menu telefonu jest także możliwość wyboru tzw. skróconego wybierania 10 numerów – do poszczególnego klawisza przyporządkowany zostaje wówczas jeden z najczęściej wybieranych numerów, a przy kolejnych próbach połączenia wystarczy wybrać dany klawisz, by połączyć się z abonentem.

Identyfikacja abonenta wywołującego (CLIP) polega na wyświetlaniu numeru osoby, która do nas dzwoni. Przed zakupem telefonu należy wziąć pod uwagę fakt, że nie jest to usługa bezpłatna i wymaga aktywowania u operatora. Pomimo opłaty jest to funkcja bardzo przydatna i często możliwość skorzystania z tej funkcjonalności decyduje o wyborze danego modelu telefonu. W niektórych telefonach istnieje także możliwość zapamiętania ostatnich połączeń wychodzących i przychodzących.

 

Sprawdź szeroką ofertę telefonów stacjonarnych w Awa24.pl

 

 

Automatyczna sekretarka i system głośnomówiący

Telefon4 - poradniki

Jeżeli często zdarza Ci się nie odbierać telefonu, ponieważ przebywasz poza domem – zdecyduj się na telefon wyposażony w automatyczną sekretarkę. Dzięki tej funkcjonalności każda dzwoniąca osoba będzie mogła nagrać wiadomość, a tym samym zyskamy pewność, że nie umknie nam żadna ważna sprawa. Telefony wyposażone w automatyczną sekretarkę różnią się miedzy sobą przede wszystkim maksymalną długością nagrań. W poszczególnych modelach możesz ustawić własną wiadomość dla osób dzwoniących z informacją, że w danej chwili nie możesz odebrać telefonu i np numerem zastępczym pod którym można nas aktualnie zastać. Informacje o nowej wiadomości do odsłuchania oraz o zapełnieniu pamięci telefonu są dostępne na wyświetlaczu telefonu.

Komfort rozmowy telefonu może zwiększyć także zastosowanie systemu głośnomówiącego. W trakcie rozmowy telefonicznej możesz przełączyć telefon na system głośnomówiący i w ten sposób kontynuować rozmowę bez konieczności trzymania słuchawki. Zalety takiego rozwiązania się oczywiste – zyskujesz pełną swobodę ruchu, bez konieczności kończenia rozmowy, co jest szczególnie przydatne np. podczas długich konwersacji telefonicznych.

 

Sprawdź szeroką ofertę telefonów stacjonarnych w Awa24.pl

 

 

Komfort użytkowania telefonu

Telefony3 - poradniki

Wyższe modele telefonów wyposażone są w liczne funkcje, z których możesz skorzystać w trakcie rozmowy np. HOLD, dzięki któremu możesz zawiesić rozmowę w trakcie jej trwania. Rozmówca usłyszy wówczas muzykę, a my zyskujemy czas np na zebranie koniecznych informacji do kontynuowania dalszej rozmowy. Funkcja ta jest szczególnie przydatna podczas prowadzenia rozmów handlowych lub w telemarketingu.

W opisach poszczególnych telefonów możemy natknąć na kilka innych funkcji: powtarzanie ostatnio wybieranego numeru, lampka sygnalizacji dzwonka oraz bardzo przydatna regulacja głośności dzwonka oraz regulacja głośności w słuchawce

Nie bez znaczenia pozostaje także sam wygląd telefonu i jego kolor. Obecnie na rynku przeważają telefony w trzech kolorach: czarnym, białym i srebrnym, chociaż można także znaleźć telefony beżowe lub w bardziej intensywnych kolorach. Przed zakupem warto sprawdzić, czy dany model telefonu jest solidnie wykończony, co będzie dla nas gwarancją długiego użytkowania. Niektóre modele telefonów posiadają wejście słuchawkowe, dzięki czemu zyskujesz możliwość podłączenia zestawu słuchawkowego i zwiększenia funkcjonalności urządzenia. Cześć modeli telefonów posiada także możliwość montażu na ścianie – przydatne, jeżeli takie rozwiązanie będzie pasowało do aranżacji wnętrza mieszkania.

 

Sprawdź szeroką ofertę telefonów stacjonarnych w Awa24.pl

 

 

Podsumowanie

 Aby z bogatej oferty telefonów stacjonarnych wybrać ten najlepszy - należy poznać ich specyfikę i różnorodność. Mamy nadzieję, że poradnik przybliżył temat na tyle, aby decyzja o zakupie stała się prosta.


Jeżeli szukasz akumulatorów do telefonów bezprzewodowych znajdziesz je w naszym sklepie wchodząc na stronę: Akumulatory do telefonów bezprzewodowych.

 

Sprawdź szeroką ofertę telefonów stacjonarnych w Awa24.pl

 

Wciąż nie wiesz na jaki telefon stacjonarny się zdecydować lub masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń do naszego eksperta po darmową poradę: (85) 651-33-75 lub napisz e-mail z pytaniem: BOK@awa24.pl. Odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące produktów AGD i RTV oraz doradzamy przed zakupem. Szybko i bezpłatnie.

 

Wróć do listy poradników

Masz pytania lub wolisz zamówić  telefonicznie? Zadzwoń:

(85) 651-33-75

pon. - pt. od 7:30 do 15:30

BOK@awa24.pl

Dlaczego powinieneś nam zaufać i złożyć zamówienie w Awa24.pl?

  • Jesteśmy rzetelni - na rynku działamy już od 30 lat!

  • Zamówienia wysyłamy w ekspresowym tempie

  • Gwarantujemy oryginalność i dostępność produktów

  • Połączenie ze sklepem jest szyfrowane, a Twoje dane są bezpieczne

  • Przesyłki pakujemy solidnie - dzięki temu są bezpieczne w "podróży"

  • Każdy produkt możesz zwrócić w 14 dni od zakupu. Bez pytań. Bez problemów.

pixel