Masz pytania lub wolisz zamówić  telefonicznie? Zadzwoń:

(85) 651-33-75

pon. - pt. od 7:30 do 15:30

BOK@awa24.pl

3x3 - Test prostownic - Rowenta CF7132, Grundig HS 8730, Camry CR-91

Powrót do 3x3 - Testuj produkty i otrzymaj najlepszy za darmo

 

Testowane prostownice:
Rowenta CF7132
Grundig HS 8730
Camry CR-91

W pierwszej edycji 3x3 do testowania prostownic zaprosiliśmy Katarzynę z Kołobrzegu, Basię z Łodzi i Monikę ze Szklarskiej Poręby. Testom zostały poddane 3 prostownice z różnych przedziałów cenowych: Rowenta CF7132, Grundig HS 8730 oraz Camry CR-91. Poniżej znajdziesz podsumowanie wniosków płynących z testów jak również opinie każdej z użytkowniczek na temat poszczególnych prostownic.

W tym porównaniu funkcjonalność wzięła górę nad stylistyką, a nawet ceną urządzenia. Rzeczywiście jak wspomina jedna z użytkowniczek – każdy model prostownicy wyróżniał się inną cechą i miał swój zasób zalet. Prostownica Camry pomimo mniej znanej marki wyróżniała się szybkim nagrzewaniem – 30 s i najwyższą temperaturą – 230ºC, co szczególnie dla bardziej doświadczonych użytkowników powinno mieć duże znaczenie. W każdej opinii podkreślona została także jej nietypowa kolorystyka, co może okazać się ważne przy dużej ilości tego typu produktów na rynku.

Prostownica firmy Rowenta wygrała pod względem wyglądu. Każda z Pań doceniła jej doskonale zaprojektowaną obudowę. Pod względem osiąganej temperatury (230ºC) i szybkości nagrzewania (ok. 1 minuty) urządzenie plasuje się niżej niż prostownica firmy Camry, ale posiada regulację temperatury. Prostownica pochodzi z serii Rowenta for Elite Model Look, co stanowi dobrą rekomendacją dla niejednej kobiety.

Zwycięzcą została prostownica firmy Grundig i stąd wniosek, że ostatecznie zadecydowała funkcjonalność. Prostownica jest rzeczywiście lżejsza i mniejsza od pozostałych, co ułatwia modelowanie włosów. Posiada regulację temperatury do poziomu 200ºC i praktyczny wyświetlacz LCD. Poza tym urządzenia może być używane także jako lokówka do podkręcania końcówek, nawet do tworzenia loków. Pomimo że prostownica nie jest tania – jak widać warta jest swojej ceny.

 Chciałbyś wziąć udział w przyszłych testach? Przeczytaj tutaj aby dowiedzieć się co należy zrobić.

 


 

Basia - Łódź

Grundig HS 8730

Najfajniejsze jest to, że można nią prostować i kręcić włosy. Prostownica ma otwory, prze które wydobywa się ciepło i dlatego po nawinięciu włosy się kręcą. Jest całkiem ładna, ma długi kabel i wyświetlacz. Podoba mi się blokada na przesuwany przycisk, bo płytki się nie rozjeżdżają i można ją schować wygodnie do pudełka. W pudełku jest instrukcja obsługi w języku polskim, ale już instrukcja ze zdjęciami jak kręcić i prostować włosy jest tylko po angielsku – wydaje mi się, że skoro kupuję w polskim sklepie to powinna być po polsku i to jest dla mnie minus.

Rowenta CF7132

Najbardziej rzuca się w oczy elegancki wygląd i czarna błyszcząca obudowa. Wygląda naprawdę super! Rowenta też ma bardzo fajne zamknięcie– tu wystarczy nacisnąć przycisk i blokada sama się uruchamia. Prostownica jest duża i wygodnie leży w dłoni, dlatego też wygodnie układa się nią włosy. Niestety jest droga.

Camry CR-91

Prostownica jest niebieska i to jest super. Większość prostownic jest czarna, dlatego fajnie znaleźć coś innego. Mi podobało się to, że ma zaokrąglone końcówki, więc udało mi się też podkręcić włosy. Prostownica jest dosyć ciężka i nie ma regulacji temperatury, a dwie pozostałe miały, więc to będzie minus.

Podsumowanie

Wybieram prostownicę Camry CR-91. Podoba mi się najbardziej jej wygląd i kolor. Bardzo dobrze prostuje włosy i jest tańsza od pozostałych prostownic, a włosy wyglądają dokładnie tak samo jak po użyciu droższych.

 

Katarzyna - Kołobrzeg

Grundig HS 8730

Zdecydowanie moja faworytka. Mam krótkie włosy, dlatego podstawowym argumentem przy wyborze prostownicy jest u mnie grubość płytek i masywność samego urządzenia. Prostownica Grundig ma płytki o szerokości ok. 2 cm, dzięki czemu układanie krótkich włosów jest bardzo wygodne. Prostownica jest poza tym lekka i ma regulację temperatury przedstawianą na wyświetlaczu – duża wygoda. Włosy przez długi czas pozostają proste i błyszczące. Podoba mi się też to, że ma długi kabel – prawie 3 m i uchwyty, które się nie nagrzewają. Po prostu doskonała.

Rowenta CF7132

Prostownica bardzo ładna i elegancka, ale niestety nie dla mnie. Owszem ma wiele zalet – regulację temperatury i szybkie nagrzewanie – ok. minuty, ale jest dla mnie za duża, za ciężka i ma zbyt szerokie płytki. Układanie moich krótkich włosów nie jest już tak wygodne jak przy użyciu Grundiga, jednak muszę przyznać, że efekty prostowania są bardzo pozytywne – włosy błyszczące i gładkie.

Camry CR-91

Bardzo dobra prostownica. Co prawda płytki jak na mój gust są zbyt duże i cała jest ogólnie za ciężka, ale za to moja młodsza siostra była zachwycona. Prostownica nagrzewa się błyskawicznie – ok. 30 sekund i do wysokiej temperatury – 230ºC. Nie bez znaczenia jest tez wygląd i kolor – pastelowy niebieski.

Podsumowanie

Podsumowanie jest dla mnie oczywiste: tylko Grundig HS 8730. Pozostałe prostownice mają oczywiście swoje zalety, ale moja faworytka ma ich najwięcej i jest stworzona dla takich włosów jak moje – krótkich i niesfornych.

 

Monika - Szklarska Poręba

Grundig HS 8730

Profesjonalne urządzenie. Po pierwsze obudowa i ergonomia: prostownica jest mała, poręczna i lekka. Bez porównania z pozostałymi modelami, które są duże i masywne, a przez to niewygodne. Cienkie płytki (ok. 2 cm) umożliwiają układanie cienkich pasemek włosów lub po prostu wygodne prostowanie włosów od nasady. Prostownica ma regulację temperatury w zakresie 100-200ºC i wyświetlacz LCD. Ciekawym pomysłem jest rozmieszczenie na obudowie urządzenia otworów, przez które wydobywa się para i umożliwia nawinięcie i kręcenie włosów. Po prostowaniu włosy są idealnie wygładzone i błyszczące. Dla początkujących w opakowaniu jest nawet instrukcja obrazkowa – jak wyprostować i nakręcić włosy.

Rowenta CF7132

Efekty pracy bardzo dobre: włosy gładkie, błyszczące i proste przez cały dzień, jednak moim zdaniem prostownica jest za droga. Jako plus warto podkreślić regulację temperatury (do 200ºC) i szybkie nagrzewanie. Minusem jest ciężar i moim zdaniem zbyt duże gabaryty urządzenia – przy prostowaniu długich i gęstych włosów można się naprawdę zmęczyć. Zaletą Rowenty jest stylistyka – prostownica jest elegancka w czarnej błyszczącej kolorystyce. Naprawdę cieszy oko i będzie doskonała jako elegancki prezent.

Camry CR-91

Nie znałam wcześniej firmy Camry, ale ta prostownica bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Przede wszystkim temperatura: co prawda nie ma regulacji (przydałaby się), ale urządzenie nagrzewa się do 230ºC, co pozwala uzyskać profesjonalne rezultaty. Włosy po użyciu prostownicy są gładkie, błyszczące i miękkie przez cały dzień. Ten model najszybciej się nagrzewa – ok. 30 s, więc właściwie zaraz po włączeniu jest gotowa do użytku. Brzegi prostownicy są zaokrąglone, przez co można użyć jej także do podkręcenia włosów na specjalną okazję. Mi akurat nie podoba się jej stylistyka i niebieski kolor, ale rozumiem że jest to produkt skierowany do młodzieży i pod tym względem jest ok. Ogólnie warta swojej ceny.

Podsumowanie

Z podanych trzech modeli zdecyduję się na prostownicę firmy Grundig, chociaż muszę przyznać że wahałam się także pomiędzy Camry, ale ostatecznie regulacja temperatury i lżejsza obudowa przeważyły szalę na korzyść Grundiga HS 8730.

 

 Chciałbyś wziąć udział w przyszłych testach? Przeczytaj tutaj aby dowiedzieć się co należy zrobić.

 


 

Testowane prostownice:
Grundig HS 8730 Rowenta CF7132 Camry CR-91


Powrót do góry
Powrót do 3x3 - Testuj produkty i otrzymaj najlepszy za darmo

Masz pytania lub wolisz zamówić  telefonicznie? Zadzwoń:

(85) 651-33-75

pon. - pt. od 7:30 do 15:30

BOK@awa24.pl

Dlaczego powinieneś nam zaufać i złożyć zamówienie w Awa24.pl?

  • Jesteśmy rzetelni - na rynku działamy już od 30 lat!

  • Zamówienia wysyłamy w ekspresowym tempie

  • Gwarantujemy oryginalność i dostępność produktów

  • Połączenie ze sklepem jest szyfrowane, a Twoje dane są bezpieczne

  • Przesyłki pakujemy solidnie - dzięki temu są bezpieczne w "podróży"

  • Każdy produkt możesz zwrócić w 14 dni od zakupu. Bez pytań. Bez problemów.

pixel